SABAHLARI ÇOCUĞUNUZU YATAĞINDAN KOLAYLIKLA KALDIRMANIN  YOLLARI

Süre:1 dakika

Bu egzersizleri arzu ederseniz çocuğunuzla birlikte yapabilirsiniz. Hatta bunu bir sabah oyunu şekline getirebilirsiniz.

1-Çocuğunuz hala yatakta uzanırken, siz de yanına uzanın.

2-Kulak memelerinden tutup, parmaklarınızın arasında hafifçe ovun ve ardından kuvvetlice ama nazikçe aşağı doğru çekin. Sonra kulak kepçesinden tutup yana ve en son da yukarı çekin.

(Kulak, üzerinde birçok akupunktur noktası bulunduran bir organdır ve bu egzersiz, sizi ve çocuğunuzu yeni güne hazırlayacak olan akupunktur noktalarını aktiv e eder ve bedenlerinizin enerji ile dolmasını sağlarsınız.)

3-Üç yumruk egzersizi yapın. Şekildeki noktalara 20’şer kez hissedilir fakat canınızı acıtmayacak şekilde vuruşlar uygulayın.

(Bedenimizde enerji akışını düzenleyen belli bazı noktalar vardır. Bedeninizin enerji hatları yani meridyenler üzerindeki bu noktalara parmaklarınızla vuruşlar uygulamanız, enerji akışınızı düzenler)

uyandırma

4- Üç derin nefesle bacaklarınızı ve kollarınızı esnetin ve gerin.Sanki ellerinizle bir cismi, ayaklarınızla başka bir cismi yakalamak ister gibi uzanabildiğiniz kadar uzanın.

Facebook: Hipnoz/Hacamat/Botoks/Nöralterapi/PRP/Estetik Dolgu/Örümcek ağı     

Sağlıklı Günler Dileğiyle…

Uzm. Dr. Sevilay ERİŞ

Özel Tarsus Aktif Yaşam

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Merkezi